سادات خانم

 

توی دلم جای زخمی است که از بچگیها و نوجوانیهایم مانده است. آدم در آن سنها رقیق تر و لطیف تر است بیشتر درگیر حسها و حالتها می شود. بیشتر زخم می شود و بیشتر می سوزد. زخم مال صدا و گریه سادات خانم است که پسرش مفقود الاثر بود.
سادات خانم خدا بیامرز یک تسبیح دانه سیاه معمولی داشت عزیزش بود می چسباند به سینه اش می گفت تنها یادگار پسرش سلمان است که آخرین بار که به جبهه رفته روی جا کفشی خانه اشان جا گذاشته است. 
زخم مال وقتی است که تسبیح را به سینه می چسباند و می خواند :
- گل مادر کجا جان داده ای 
- ای گل مادر کجا افتاده ای
از مادرم می پرسیدم چرا سادات خانم اینقدر گیر داده به لحظه جان دادن پسرش و چرا همیشه دل ادم را اینطور ریش می کند؟ مادرم می گفت مادر است. 
من نمی فهمیدم الان هم نمی توانم بگویم که فهمیده ام. هم سادات خانم و هم شوهرش سالهاست که مرده اند. آخرین بار که از آن کوچه رد شدم هم دیدم خانه اشان را کوبیده اند. 
اما سلمان تازه برگشته. سلمان یکی از همان غواصها بوده که دست بسته و با دهان پر از خاک جان داده است.
زخم سر باز کرده . دل کودکی و نوجوانی ام ریش شده. صدای گریه سادات خانم توی گوشم پیچیده ...
خوب شد که نیست. خوب شد که مرد. خوب شد که نفهمید گل مادر چطور جان داده است کجا افتاده بوده است....

/ 5 نظر / 55 بازدید
مجید حیدری

این داستان بچه های غواص بد جوری حال من رو گرفته. هم سن و سالهای ما که دوران کودکیشون رو تو منطقه 17 گذروندند ازین خاطرات اندوهبار زیاد دارند . من حدودا 10ساله بودم یه هم بازی داشتم 15 سالش بود ... کربلای 5 ... شلمچه ... سر و صورت نداشت وقتی آوردنش.شهید ولی حضرتی. کوچه ما 5 تا شهید داد. همگی زیر 20سال سن داشتند. من هم صدای ضجه های مادر و خواهراشون یادمه. چند وقت پیش تو یه مجلسی بودیم دو تا برادر شهید هم بودند. میشناسیشون شهید علمایی و تاجیک. عکس جفتشون بک گراند گوشی داداشاشون بود. یعنی هنوز داغشون تازه ست. یادشون گرامی باد مخصوصا شهدای منطقه 17 که پرچمشون بالاست.

ن ب

آخ الهام دلم ريش ريش شد بخدا نميدونم چي بگم

السلام علی انصارالله فی ارضه یا لیتنا کنا معهم فنفوز فوزا عظیما[گل] به اعتقاد اهل عرفان اگه خدا رو منشاء خوبی ها، پاکی ها، عشق و کمالات اخلاقی بدونیم این جوونا نماد خوبی، پاکی، اخلاق و عشقی الهی بودن که دلشون رو بی قرار آن یار بی نشان کرد تا خونشون به ظلم ریخته شد به جرم یاری منشاء همه پاکی ها و دلدادگی ها [گل][گل][گل]

شاه احساسات

وب زیبایی دارین...قلمتون سبز خوشحال میشم به وبم سر بزنید..منتظر حضور گرمتون هستم...