کفشی و راهی

 

1.

گاهی که اینجا هستم و نیستم درد راه رفتن تمامم را می گیرد. به کجا و چرا و چه وقت مهم نیست. کفشی و راهی. و منی که نگاهم گرچه روبروست اما در میان خودم هستم.

مثلا در درازای ولیعصر هستم اما به خدا قسم که نیستم. به شدت در خودم هستم. درد راه رفتن در خودم را خوب خوب حس می کنم.

 آنجا دهکده ای است می زنم به بیراهه هایش.

بیغوله به بیغوله.

یک تجربه غریبی هست در این راه رفتن. وقتی که می روم انگار که اتفاقا دارم از یک مسیر دیگر دور می شوم و دور شدن و دیر شدن آن مسیر است که درد راه رفتن می دهد.

وقتی می بینم دور شده ام. دیر شده ام. و این مسیر آنی نیست که باید باشد بیشتر به رفتن می زنم. به بیراهه. به بیغوله.

از خودم که بیرون می آیم می بینم پیراهنم خیس از اشک شده است.چشمهایم پف آلود. سر درد و سر درد و سر درد

خدایا

بجهانم بجهانم درجهتم که  در جهت توست.

2.

کجا بروم

این شهر را خالی کنم

کجا بروم 

گره بزنم به نیست

سبک بشوم

و پایم را  از تمام کفشهای زمین بشویم

به آرام گرفتن رام گرفتن

و بندها را یکی یکی

از مسیری که دور می کند

دیر می کند

بگشایم.

 

3.

به مادرم گفتم

دیگه صداش نمی کنم. کاری هم باهاش ندارم. اون هر کاری دلش بخواد می کنه.

گفتم اگر ککش می گزید برای بچه های سومالی می گزید. برای اونایی که تو زلزله بم و سونامی و طوفانهای امریکا مردند ککش می گزید.

لباشو گاز گرفت. گریه اش گرفت. گفت خیلی ها دوست دارن جای تو باشن. و یک سری تعاریف از من و زندگیم که زمینه یه هق هق حدودا 4 ساعته در اتاقی با در قفل شده رو فراهم آورد.

یادآوری هر جمله مادر یک ربع هق هق. 

/ 17 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Payam Amiri

Salam Khob in karam kardi , Badesh chi mishe ? Az roozi ke khodamo shenakhtam manam ba in masale dargir boodam , Vali ziad fekr kardan va nalidan fayede nadare . Bazam be jaee nemiresi. Faghat midoonam bayad baraye khodamam ke shode khoob basham . Zoor nemigam chon nemikham zoor beshnavam. Mohabbat mikonam chon mikham behem mohabbat konan . Bezar baghihe bad bashan va bar farz khoda ham javabaeto nade , Aghalan khialet rahat"tare Hala mikhad khoda jaye hagh basheh ya nabashe .

Phoenix

[قلب]

said

سلام شما چیزهایی راجع به انرژیدرمانی و یک استادت نوشتی میخواستم ببینم کسی که واقعی باشد نه مثل اینها که ریکی پولی و انرژی درمانی پولی و ... هستند و بیشتر تلقینی و .. هست سراغ نداری برایرفع افسردگی شدیدم پیش رهبرزاده که بزرگشونه رفتن تا علیزاده و صمد ولیزاده و دیهیم و ...؟ ممنون البته همیشه سوال برام بوده این انرژی درمانها و اساتید روحی چرا نمی تونند مشکل مالیشون را حل کنند می تونند مشکل جسمی مردم را حل کنند

نسیبه

سلام عیدت مبارک گلم[قلب] یکی میشناسم که همیشه دلیل برای شکر کردن داره این باعث شده آرامش داشته باشه و واقعا خودش خوشبخت ترین بدونه!!!!!!!! منم وقتی به این جیزا فکر میکنم مخم سوت میکشه....... آخه چرا هیچ چی کاملش نیست هر چیزی بالاخره توش یه نقصی هست بعد میگم :خدا داری چیکار میکنی؟؟؟!!! یه کم که آروم میش میفهمم همش یه بازیه من زیاد جدیش گرفتم. . . هیچی کاملش نیست!فقط تو ریاضیات و مفاهیم انتزاعی مطلق وجود داره وگرنه دنیا رو تقریب میچرخه!! اگه خداست پس میتونسته کامل بیافرینه. اگه نیافریده!هست. داره. میخواد ما زیاد جدی نگیریم دل نبندیم

said

با سلام جواب من را ندادید

سمیرا کرمی

دور می کن دیر می کند بندها یکی یکی گره بزنم بگشایم ...خودت ببندی و خودت باز کنی کنایه ای به زندگی و بودن جالب بود

کریمی

سلام خانم حیدری، وقتون بخیر ممنونم که به وبلاگم سر زدین، منتظر حضور دوباره شما هستم. باز هم مثل همیشه مطلبتون زیباست، همیشه از خاندنشان لذت میبرم، زیباییتان پایدار!

احمد بیرانوند

ناگفته های جبرئیل منتشر شد کتاب «ناگفته‌های جبرئیل» نوشته احمد بیرانوند اخیراً در 130 صفحه و به صورت دوزبانه (فارسی - انگلیسی) و با ترجمه آتوسا رحمتی از سوی انتشارات «ماهور» در سوئد منتشر شده است. این کتاب برای چاپ در ایران هم تحویل انتشارات روزگار شده و قرار است در آینده نزدیک روانه بازار شود. برای اطلاع بیشتر رجوع شود به: http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1420772