استفان هاوکینگ

چند روز پیش جناب آقای استفان هاوکینگ فیزیکدان بزرگ  لطف کردن خودشون رو فشردن و از خودشون عصاره تحقیقاتشونو در بکردن و اعلام داشتن " خیالتون راحت باشه خدایی در کار نیست" 
اون موقع ها که استفان هاوکینگ ریزتر از بحث کوآنتوم به بسته های انرژی رسید و گفت معتقده خدا همین ذرات انرژیه که در تمام کائنات مشغول عمل و تاثیر گذاری هست دوستش داشتم و فکر می کردم چه حالی می ده اینطوری در منتهی الیه انکار و علم باوری و تجربه باوری نشسته باشی و خدا رو توی مطالعاتت ببینی....
دوستش داشتم و گاهی هم بهش حسودیم میشد. اما حالا با این جمله کودنانه و احمقانه... 
کاش می گفتی خدا خالق هندسه برفه مثلا . یا خدا نازل کننده آب از آسمانهاست مثلا.. آخه از آب از بارون نشانه بدیهی تر می خواهی استفان؟ یا مثلا خدا اونیه که یواشکی میاد دانه گلها و گیاهها رو تو دل خاک می شکافه... درخت انار میشه مثلا... اخه آب رسانی و غذا رسانی به کلیه سلولهای پوست بدنت همین طوری الله بختکیه ؟!! تصا دف؟ طبیعت ؟ خب حداقل می گفتی همین مکانیزم طبیعته... یا لااقل مثل کامو معتقد بودی یکی اینها رو پایه گذاری کرده مثل یه نرم افزار گذاشته تو جهان و بعدا مرده . اینطوری لااقل کسی به سلامت عقلت شک نمی کرد. 
جوردانیو برونو ( 1600-1548) فیلسوف و کیهان شناس ایتالیایی رو طرفدارهای پاپ و کلیسا زنده زنده سوزاندند چون می گفت " خدا شیر است" " خدا گاو است" " خدا علف است" اما او در واقع به وحدت وجود معتقد بود و می‌گفت خدا جزو جهان است. او واحد است و تمام تضادها در او محو و نابود می‌شود. هم‌آهنگی جاودانی منبعث از اوست. خدا جوهر طبیعت است.
اون از تو جلو تر بود خیلی هم جلوتر بود. درسته تو رو کسی نمی سوزونه ولی خودتو سوخته بدون. استفان. استفان عزیز.

/ 8 نظر / 30 بازدید
باران بنفش

لزومن برتری در دانش فیزیک دلیل بر توانایی بالا در درک خدا و هستی شناسی نیست.عالی بود عزیزم.

سینا

خودتو ناراحت نکن!... من کسی رو دیدم که به خدا فحش ناموسی میداد!!!!!... ایشون که مودبانه گفتن:"خیالتون راحت باشه خدایی در کار نیست" کسی که فقط به محسوسات دل بسته چه توقعی ازش میشه داشت؟؟!!! ذهن بشری ظرف مطلوبی برای دریافت حقایق بزرگ و بسیار بزرگ هستی نیست... گرچه فقط با قانون پیش پا افتاده موسوم به علیت میشه حضور علت و مبداء هستی رو که به زعم ما خداست، فهم کرد.

سینا

...در ضمن شعرهای تازه شما در پست قبلی بسیار زیبا و دوست داشتنی به قلم طبع آراسته شدن... و فارق از نقدهای علمی و فنی که به هر اثر هنری و ادبی میشه وارد کرد و شما بیشتر از من بهش آشنایی، اشعار شما برای من که عاشق شعر و کلام ادبی هستم گیرا و دلنشین بود و هست...[گل]

اسماعیل(از سنگ تا الماس)

چند روز پیش مقاله ای از صادق زیبا کلام خوندم در مورد شیفتگی به غرب که در آن گفته بود کاش اسم من هم آلفرد بود...! تا حرفهایم را کسی قبول میکرد.....این سر پر فسور هاوکینگ...یک نظریه پرداز در علم فیزیک است...همین...نباید حرفهای ایشون رو حجت گرفت و حاصل همه دستاوردهای فیزیک....خیلی از دوستان و همکاران من که این نظریه روشنیده بودن فقط به خواندن تیتر بسنده کرده بودن و اصلا مطلب رو نخونده بودن...اگر کاملا میخوندن میفهمیدن که چقدر گفته های ایشون مشکل داره و در حد یک خیال پردازی به نظرمن برای جلب توجه بیشتر بوده.به شدت با این نظریه ایشون و اینکه خدایی وجود نداره مخالفم و اصلا نمیتونم درکش کنم...باور کنید خیلی سعی کردم..ولی نشد.

مجید حیدری

هرکسی از ظن خود شد یار من از درون من نجست اسرار من همین که تا این سن داشته به خدا فکر میکرده خیلی خوبه, بعدش هم این نظرش تا الآنه شاید چند وقت دیگه نظرش عوض شه ! ها؟؟!! خدا رو چه دیدی ؟

ف

دختر گلم، تو که خوبی تو که ماهی، تو که اهل منطقی، تو چرا؟ آخه تو چرا؟ برای رد نظریه های کسی به اسم استفن هاوکینگ که همه میشناسنش چه نیازی بود بنویسی "فیزیکدان علیل"؟ مثل بعضی رفقا که فقط وقتی عصبانی میشن برای سرکوفت زدن صدامون میکنن خانوم دکتر!!! (تازه اون خوبه چون دکتر "شدن" دست خود آدم و مقدار تلاششه ولی علیل شدن یک شرایط فیزیکیه که بیچاره دخالتی درش نداشته) خیلی دوستت دارم ولی شروع استدلالت رو دوست ندارم. می دونی که منظورم کلی تر از یک آدم و یک اتفاق و یک ادعاست. بوس.

ارديبهشت

مجموعه غزل " با قطار دقیقه ها برگرد" سروده ي سيروس مرادي رويين تني توسط انتشارات فصل پنجم منتشر شد. دوستان شاعر و علاقه مند می توانند این مجموعه غزل را از مراکز پخش این انتشارات در تهران و شهرستان ها تهیه نمایند و یا با مراجعه به سایت انتشارات خرید اینترنتی انجام دهند. پاینده باشید. شماره تماس انتشارات فصل پنجم : 66909847 -021